Haberler > 2015 Yılı

Antalya Valisi Muammer Türker ''Belediyecilikte Çıta Yükselten Fuar''
Antalya'da 5. Anfaş City Expo Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı. Açılışa Antalya Valisi Muammer Türker, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Tunus Belediyeler Birliği yöneticileri, yabancı belediye başkanları ve ilçe belediyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. 

İNSANLARIN İHTİYAÇLARı ARTTI 
Vali Türker "Çıtalar yükseldi, ihtiyaçlar çoğaldı. Yerel yönetimlerin kendisini revize etme ihtiyacı ortaya çıktı. Bu fuar ekonominin ve teknolojinin belediyecilik için verimli kullanılmasına zemin hazırlayacak" dedi. 
Muratpaşa Belediyesi’ne ait stant ziyaretçi akınına uğradı.
Fuara katılan Muratpaşa Belediyesi’ne ait stant ziyaretçi akınına uğradı.


Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Anfaş City Expo Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuara, yerel yönetimlerin yanı sıra firma da ürünleri ile yer aldı. Muratpaşa Belediyesi’nin City Expo’daki standı Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere yerli yabancı pek çok konuğa evsahipliği yaparken, Turunç Masa, Temizlik İşleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüklerinin çalışmaları yer aldı.

Avrupa ve Asya ülkelerinden temsilcilerin de katıldığı fuarın, yerel yönetimlerin buluşması açısından önemli olduğuna dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Gerek bizler, gerekse de diğer katılımcılar çalışmalarını sergileyip anlatabiliyor. Fuarlar çok önemli platformlardır” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesinin Kardeş Şehirleri CityExpo'da
Antalya Büyükşehir Belediyemizin Kardeş Şehir Belediyeleri  Yalta – Ukrayna , Urumçi – Çin , Çeboksarı-Çuvaşiştan ,  Rostov –  Rusya , Kunming – Çin ,  Nürnberg Almanya  belediyeleri fuarda stant açtı. Fuara katılan kardeş şehirlerin belediye başkanları, belediye yetkilileri ve inşaat firmalarından oluşan heyetler fuarda firmalarla görüşmeler yapmaktadır.
Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü Fuar Çalışmalarını Anlattı
Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Hakan Tütüncü aylar boyunca oluşturulan danışma kurulu ile beraber Anfaş CityExpo fuarı ve Yerel Yönetimler sempozyumuna nasıl hazırlanıldığını ve fuarın vizyonunu anlattı.
Büyükşehir Belediyesi CityExpo'nun Gözdesi Oldu
Antalya Büyükşehir Belediyesi, CITYEXPO 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın gözdesi oldu. Büyükşehir standı en çok ziyaretçi çeken stantlar arasında yer aldı. Tek tek hayata geçirilen vizyon projeler, Başkan Menderes Türel tarafından tanıtıldı.


CITYEXPO 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ANFAŞ’ta  başladı. Antalya Valisi Muammer Türker, Çin’in Urumçi Belediye Başkanı Yilihamu Shabler ve ilçe belediye başkanlarının yer aldığı açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyeciliğin yaşamı kolaylaştıran beceri sanatı olduğunu söyledi.

Belediyelerin yaşayan bir organizma olduğu için sürekli değişim içinde olduğuna dikkat çeken Türel, “60 ve 70’li yıllarda alt yapı belediyeciliği ifade ediliyordu. Daha sonra belediyeler, sosyal belediyecilik kavramı ile tanışıyor. Bu kavram da ömrünü tüketiyor. Belediyelerin gideceği hedef vizyon belediyeciliğidir.  Belediyeler artık çılgın projeleri konuşan belediyeler haline gelemeye başlamıştır. Seçim süreçlerinde bütün belediye başkanlarının karşılattıkları ilk soru, sizin çılgın projeniz var mı oluyor. Bu, vizyon belediyeciliğin ortaya çıkardığı bir gerçektir” diye konuştu.

Türel, belediyeleri geleceği taşıyacak projelerin hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşeceğini ifade ederek, “Hayallere ulaşmak için bu ve benzeri fuarlarda ufkumuzu geliştirecek çalışmalarda bulunmak bütün belediye başkanlarımızın görevidir” dedi.

BÜYÜKŞEHİR STANDINA YOĞUN İLGİ

Açılış törenin ardından Vali Türker, Başkan Türel ve belediye başkanları, stantları gezdi. Büyükşehir Belediyesi’nin standı fuarın en çok ilgi çeken stantları arasında yer aldı. Başkan Türel, Büyükşehir Belediyesi standında yer alan Boğaçayı, Kepezaltı-Santral, Tünekkepe, Konyaaltı Sahili gibi vizyon projeler hakkında Vali Türker ve konuklara bilgi verdi. Başkan Türel, Serik Belediyesi standındaki mini golf sahasında, golf oynadı. Fuarda aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirleri de stant açarak, projelerini tanıttı.

 
Türkiye ve Dünya Belediyecilerinin Dev Buluşması

01 – 03 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center da açılacak 5 . Anfaş CityExpoUluslararası  Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı bu sene belediyelerden çok büyük ilgi gördü.

Kosova İstanbul Başkosolosluğu, Belediye Başkanlarından Oluşan Heyetiyle Anfaş City Expo Fuarında..

01-03 Nisan 2015 tarihleri arasında organize edilecek olan Anfaş 5.Uluslararası Şehircilik ve Teknoloji fuarında Kosova’nın farklı illerinde Belediye Başkanları alımlarını yapmak üzere katılımcı ile buluşacak.

İran Belediyeleri City Expo Fuarında..
Aralarında Şiraz,Tebriz,Tahran belediye başkanları, park başkanları ve mimarların bulunduğu 38 kişilik heyet fuarda göz dolduracak.
123...11»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler